• Patron

•

W czerwcu 1986 roku szkoła otrzymała imię Powstańców Wielkopolskich oraz sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski, zakłady pracy i społeczność lokalną. Z inicjatywą nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich wystąpił Związek Bojowników o Wolność i Demokrację. Przygotowania trwały 2 lata. Jednym z elementów uroczystości było otwarcie Izby Pamięci, w której zgromadzono kroniki szkolne, dokumenty dotyczące historii szkoły oraz pamiątki związane z Powstaniem. Na froncie szkoły wmurowano granitową tablicę. Widnieje na niej Krzyż Powstańczy oraz napis "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...". W grudniu 2003 roku z okazji 85 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego sztandar szkoły został odznaczony orderem "Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych".

Z okazji obchodów 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego po części artystycznej nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową szkoły i wmurowanie listu intencyjnego budowy pomnika Powstańców Wielkopolskich na 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez Marię Mielcarzewicz, Tomasza Pawlickiego, Małgorzatę Fertałę oraz Marię Gierczyńską.