• Połowinki 2018

  Zapraszamy do galerii.

 • 07.11.2018

   

  TRWA GŁOSOWANIE W 23 EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO USKI POLSKA

  I SEMESTR - ROK SZKOLNY 2018/2019.

  ODDAJ GŁOS NA NASZEGO KANDYDATA!

  GŁOSUJ NA  NATALIĘ SOT Z KLASY 3A

  wystarczy kliknąć na link:

  https://uski-polska.edu.pl/index.php?page=ankieta&opt=search&nazwisko=sot&nazwa=&miasto=  

   

 • 24.09.2018

  Informacja dla absolwentów

  planujących poprawiać wyniki matury w sesji wiosennej 2019:

  Prosimy o wypełnienie deklaracji maturalnej na stronie:

  https://deklaracja.edu.pl/3025040310U

  (prosimy zwrócić uwagę na wpisywany rok ukończenia szkoły)

  Wygenerowaną deklarację należy wydrukować dwustronnie (na jednej kartce), podpisać we wskazanych miejscach i przynieść do sekretariatu szkoły

  – w nieprzekraczalnym terminie do 7 lutego 2019 r.

 • 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  Nauczyciele i młodzież naszego liceum brali udział w obchodach 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 1 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 2 

  100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 3 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 4 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 5

 • #RekordDlaNiepodległej

  W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Obchody Święta Niepodległości odbyły się w hali sportowej . Uczniowie klasy 3C przedstawili prezentację przypominającą wydarzenia sprzed 100 lat, a następnie o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu.

  #RekordDlaNiepodległej - Obrazek 1 #RekordDlaNiepodległej - Obrazek 2

 • Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej

  W środę 7 listopada w sali sportowej LO odbył się turniej w halowej piłce nożnej o mistrzostwo powiatu. W zawodach startowały trzy średzkie szkoły, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Zdecydowanie najlepszym zespołem okazało się CKZiU, które zwyciężyło w obu meczach. Na drugim miejscu turniej ukończyła drużyna ze szkoły rolniczej, a trzecim miejscem musieli zadowolić się zwycięzcy z dwóch ostatnich lat, czyli zespół licealistów. Tym samym reprezentacja „Hipolita” reprezentować będzie powiat średzki w finale rejonu, który  odbędzie się w Jarocinie.

 • 7 listopada w sali Ośrodka Kultury odbył się XV Przegląd Pieśni Patriotycznej organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Środzie. Wzięła w nim udział uczennica klasy 1a, Wiktoria Gałążewska. Wykonała utwór pt. "Rozkwitały pęki białych róż"  i - choć konkurencja była spora- wyśpiewała wyróżnienie! Gratulujemy Wiktorii!

 • O dopalaczach - spotkanie z panią Anną Mendyką

  Dnia 5 listopada 2018r. w naszym liceum odbyło się półtoragodzinne spotkanie uczniów klasy 2a z panią Anną Mendyką z Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Głównym tematem poruszanym na spotkaniu był problem zażywania dopalaczy, narkotyków oraz uzależnień wśród młodzieży. Na samym początku wykładu otrzymaliśmy do wypełnienia anonimowe ankiety dotyczące naszej wiedzy o dopalaczach, a po ich wykonaniu mogliśmy przejść do wspólnej analizy poruszanego tematu. Dowiedzieliśmy się czym tak naprawdę są dopalacze, poznaliśmy niebezpieczne skutki ich zażywania oraz zyskaliśmy cenne rady dzięki, którym łatwiej będzie nam chronić się przed nimi w codziennym życiu. Każdy z nas mógł wyrazić swoje zdanie na ten temat oraz zadawać przeróżne pytania. Pod koniec spotkania obejrzeliśmy fragment filmu o dopalaczach oraz mieliśmy możliwość przetestowania okularów mających przybliżyć nam stan człowieka po spożyciu dużej ilości alkoholu. Każdy z nas mógł założyć je i opisać swoje wrażenia. 

 • Licealiści na meczu Pucharu Polski

  W środę 31 października 2018 roku na stadionie 700-lecia w Środzie odbył się mecz piłki nożnej, którego stawką był awans do 1/8 Pucharu Polski. Wydarzenie bez precedensu, ponieważ jeszcze nigdy piłkarzom Polonii Środa nie udało się dojść tak daleko w tych rozgrywkach. Przy pięknej słonecznej pogodzie gospodarze rywalizowali z I - ligową Odrą Opole, której trenerem jest niedawny
  szkoleniowiec Lecha Poznań Mariusz Rumak. Co prawda średzianie nie byli faworytami tego spotkania, ale większość kibiców liczyła na niespodziankę. Stadion wypełniony był „po brzegi”. Wśród tak licznej widowni zasiadła również 90- osobowa grupa uczniów naszego liceum z klas 1 A, 1B, 1C, 2C i 3B. Co prawda mecz zakończył się minimalną porażką Polonii 0:1, ale na pewno nikt z nas nie żałował przyjścia na stadion i obejrzenia „na żywo” zmagań piłkarzy obu drużyn. Piłkarzom ze Środy należą się duże słowa pochwały za bardzo ambitną walkę do ostatniej minuty meczu, a opolanom życzymy powodzenia w następnej rundzie.

 • Dynie i straszne przebrania

  W środę 31 października w średzkim LO, podczas długiej przerwy samorząd uczniowski wybierał najciekawiej przebrana osobę i najpiękniej wykrojoną dynię. Uczniowie i nauczyciele bawili się świetnie. Zwycięzcom przyznano słodkie nagrody. Nad wszystkim czuwał "strasznie" wymalowany Tomek i jego " duchfortepan".

   

   

  Dynie i straszne przebrania - Obrazek 1 Dynie i straszne przebrania - Obrazek 2Dynie i straszne przebrania - Obrazek 3Dynie i straszne przebrania - Obrazek 4

 • Dzień 31 listopada w naszej szkole był wyjątkowy.  Uczniowie klas I i II wzięli udział w konkursie Kahoot z wiedzy z filmów fantasy oraz horrorów. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, dlatego w konkursie trzeba było się także wykazać znajomością języka angielskiego. Emocje były niemałe, podobnie jak nagrody. Zwycięzcy otrzymali z rak Pani Dyrektor książki w języku angielskim oraz słodycze.  Kahoot został poprzedzony prezentacją przygotowaną przez Jędrzeja Tatarka, ucznia klasy IIIa , który z pasją opowiadał po angielsku o Harrym Potterze, jego fanach oraz o samej J.K. Rowling.

 • W piątek 26 pażdziernika Samorząd Szkolny zorganizował Noc Multimediów (więcej zdjęć w galerii)

   Noc multimediów - Obrazek 1 Noc multimediów - Obrazek 2 Noc multimediów - Obrazek 3 Noc multimediów - Obrazek 4

 • 26.10.2018

  Uczniowie klasy 3b wraz z panią Marzeną Wisińską-Zadrużyńską i panią Katarzyną Światowy wzięli udział w  Inauguracji Klas Akademickich 2018/19 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wszystkich zebranych powitał Prodziekan dr hab. Piotr Bartkowiak, prof. nadzw. UEP. Wykład inauguracyjny wygłosił Pan dr Dawid Garstecki. Temat wykładu szczególnie zainteresował meską część słuchaczy "Europejski rynek piłki nożnej oczami ekonomisty". Uczyć się terminów ekonomicznych takich jak pasywa, aktywa, wartości niematerialne, bilans zysków i strat na podstawie działalności kubów piłkarski wzbudził ciekawość nie tylko fanów piłki nożnej. Każdy przecież zna Real Madryt czy Cristiano Ronaldo. Podsumowaniem wykładu była odpowiedź na pytanie:

 • 24.10.2018

  W środę 24 października w sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Podobnie jak przed rokiem bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszych dziewcząt, która zajęła pierwsze miejsce.  W pierwszym meczu wygrała  3:0 z CKZiU i mimo porażki  1:3 z ZSR nasze zawodniczki dzięki lepszemu bilansowi „małych punktów” zdobyły tytuł mistrzyń powiatu. Reprezentacja chłopców po dwóch porażkach ( 2:3 z CKZiU oraz 0:3 z ZSR) zajęła trzecie miejsce  w zawodach. Dziewczęta „Ogólniaka” awansowały do finału rejonu, który  w listopadzie odbędzie się w Jarocinie. Gratulujemy!!!

 • Turniej Debat Oxfordzkich
  26.10.2018

  W dniach 18 i 26 października uczniowie naszego Liceum brali udział w warsztatach oraz turnieju debat oksfordzkich w ramach Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. W tym roku warsztaty i turniej rozgrywane były w Kościanie. W ramach szkolenia uczniowie poznawali sztukę umiejętności budowania argumentów, zasady wystąpień publicznych oraz podstawowe elementy erystyki i retoryki. Ponieważ wśród naszych uczniów zdecydowanie przeważali debiutanci takie szkolenie było ze wszech miar przydatne. Do praktycznego zastosowania nabytych umiejętności mieli okazję już w miniony piątek 26.10 odbył się turniej w Kościanie. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Nowak 1b, Olga Ślebioda 1a, Daniela Bukowska 2b, Jakub Pruchniewicz 1a. Po pokonaniu drużyny z Leszna, nasza drużyna dwukrotnie przegrała z drużyną z Kościana i odpadła z dalszej rywalizacji.
  Uczestnikom gratulujemy odwagi (debatowali przy ponad 50 osobowej widowni). Nabyte doświadczenie przyda się w następnych turniejach.

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć