• Klasy

OFERTA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W roku szkolnym 2024/2025 proponujemy dwie klasy: medyczno-przyrodniczą oraz biznesowo-menadżerską.

klasa medyczno-przyrodnicza
          Propozycja dla uczniów, którzy interesują się dziedzinami związanymi z biologią i chemią, m.in. takimi jak: ochroną środowiska, współczesną genetyką, botaniką, zoologią, medycyną. Uczniowie uczestniczą w warsztatach w Instytucie Nauk o Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego oraz w wykładach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
          Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:   biologia, chemia, język angielski
          Absolwent klasy  posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z biologii i chemii.  Może studiować na kierunkach: biologia, chemia, biotechnologia, leśnictwo, lekarski, farmacja, weterynaria, ochrona środowiska, towaroznawstwo, technologia chemiczna i wiele innych.

klasa biznesowo – menadżerska

Adresowana jest do uczniów, którzy interesują się zasadami tworzenia własnych firm, szeroko rozumianym marketingiem, zarządzaniem i współpracą zagraniczną.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski

Uczniowie tej klasy mogą ubiegać się o stypendium fundowane przez firmę Decora. Jest ono przyznawane dla najlepszego lub najbardziej zaangażowanego ucznia w klasie.
          Absolwent klasy  posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z matematyki, przedsiębiorczości, zarządzania, marketingu i znajomości języka obcego biznesowego. Po ukończeniu liceum może rozpocząć studia na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, gospodarka międzynarodowa, gospodarka przestrzenna, logistyka, stosunki międzynarodowe, finanse i rachunkowość, marketing.

Języki obce  - zarówno język angielski jak i niemiecki nauczane są w klasach w dwóch grupach podzielonych według  zaawansowania.

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się ponadklasowo w nowoczesnej hali sportowej.

Wirtualny spacer po szkole:

• Nagłówek